3 důvody, proč Barcelona postoupila přes PSG

09.03.2017

Jak zřejmě všichni víme, v prvním zápase Barcelona prohrála v Paříži 4:0 a fotbalový svět se rozdělil na dvě poloviny - jedna věřila, že Barcelona má šanci a dokáže postoupit, druhá si pouze utahovala z lidí, kteří této myšlence věří.
Včera se přepsala historie Ligy Mistrů a myslím, že celé fotbalové historie! Nikdy se žádnému týmu, který prohrál první zápas 4:0 nepovedlo v Lize Mistrů nakonec postoupit. Až do včerejška! Včera FC Barcelona přepsala historii, když v poslední minutě nastavení vstřelil gól na 6:1 Sergi Roberto. Viděli jsme nervydrásající duel, který měl sice pár much v podobě sporných výroků sudího v obou vápnech, ale byla to reklama na fotbal jak má být a nezaujatý i zaujatý fanoušek nemohl odtrhnout oči od zápasu.
Pojďme se podívat, na 3 faktory, které rozhodly.

1. Camp Nou

Poslouchali jste pozorně? To byl kotel, ve kterém se mělo PSG uvařit! Fanoušci Barcelony předvedli neskutečnou atmosféru, na zápas šli s odhodláním, že to dnes dokážou. Celá Barcelona věřila! A hráči katalánského velkoklubu také počítali s masivní podporou. Když pak v 3. minutě vstřelil gól Suaréz, vše se umocnilo na druhou. I přesto, že fanoušky Barcelony zchladil Cavani gólem na 3:1, neznala odhodlanost a víra všech, kteří včera drželi palce Barceloně na Camp Nou mezí.

2. Taktika PSG

V prvním zápase PSG hrálo jako jeden celek, který byl na zápas perfektně připraven, Barcelonu nenechal v klidu rozehrát a hráčů v modrých bylo plné hřiště. Na Camp Nou? Naprostá odevzdanost. Hráči přijeli s tím, že nedostanou 4 góly. Proč nepřijeli s tím, že dají aspoň jeden ze startu a pak zkusí hrát na brejky? Ano, lehce se mi to říká, protože hrát s Barcelonou na férovku na Camp Nou není lehké, ale podle mého PSG působilo až moc odevzdaně a nechalo do sebe bušit. Byla to jen otázka času.

3. Mentalita hráčů Barcelony

"Je to šance přepsat historii." Takto se k tomu postavili hráči Barcelony. Arsenal tvrdil, že se pokusí o zázrak, Barcelona viděla příležitost, kterou chtěla využít a šla si za tím od prvních minut! To byl hlavní rozdíl! Nebyly to dvě sporné penalty. Ano, je smutné, že zápas takto ovlivnil rozhodčí, protože minimálně na Suaréze to faul nebyl a na druhé straně zahrál Mascherano rukou, ale góly vyplynuly z enormního tlaku a odhodlání, které Barcelona měla od první do poslední minuty. Po Cavaniho góly by se většina týmů složila... Barca ne! Kloubouk dolů!